"Пушкінський бал"

2013-02-15


/Files/images/pushkinsky-bal.jpg











Вперше в історії Баришівщини у ЦПР "Мрія" 15 лютого 2013 року відбувся "Пушкінський бал" для учнів 8 - 11 класів Баришівських загальноосвітніх навчальних закладів, а також вихованців центру та дитячої музичної школи.

/Files/images/lE41n5sW4rk.jpg Почесні гості та учасники балу

















Під звуки вальсу…

Глибоко в душі кожна дівчина мріє бути принцесою – красивою, в розкішній сукні, а поряд він – принц, кавалер, чоловік – мужній, сміливий, якому не соромно, не страшно підтримати, захистити…
Лютневого вечора Центр позашкільної роботи «Мрія» яскравими вогнями зустрічав гостей: дівчат у довгих вечірніх сукнях, юнаків в урочистому чорно-білому вбранні. Вони прийшли на перший у своєму житті бал.
Прикрашеними сходами під звуки музики Петра Чайковського гості та учасники балу піднімаються у фойє, стилізоване під альтанку у стилі ХІХ століття. І закружляли на паркеті у чарівному вальсі учасники зразкового хореографічного ансамблю «Дивоцвіт» Баришівської дитячої музичної школи (керівник О.Г.Головерда).
Ведучі «Пушкінського балу» Анна Луговська та Олександр Аврамов, як і належить за світським етикетом, представляють хазяїна балу, директора Баришівського ЦПР «Мрія» С.А.Головерду, гостей – Н.М.Слухай, начальника управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА, О.В.Загорулько, завідувача районним методичним кабінетом Баришівської районної ради, учасників балу – учнів Баришівського НВК та Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
Головний танцмейстер балу – керівник зразкового ансамблю спортивного бального танцю «Мрія» Л.І.Пріхнич. Лариса Іванівна – в елегантній сукні, граціозна і вишукана. Вона розповіла про бал і основні елементи цього дійства – танці, які задавали тон і стиль спілкування.
Слід відзначити, що його організатори – головний танцмейстер Л.І.Пріхнич, О.В.Обухова, Т.Г.Аркуша, Л.В.Анучина, заступники директорів із виховної роботи Баришівського НВК Н.Г.Каштанова та Баришівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Л.М.Щербак, провели велику підготовчу роботу з учнями, учасниками балу.
Не так просто сучасній молоді пояснити, що таке бал, етикет, що всі вони одночасно і учасники, і глядачі. Організували майстер-класи, на яких вчилися танцювати полонез, вальс, польку...
Зазвичай бал розпочинався полонезом. Танцмейстер запрошував усіх до танцю. Під фанфарну, святкову музику учасники демонстрували вбрання, світськість манер, благородство. За полонезом слідував вальс.
Згадали романтичні сторінки роману Л.Толстого «Війна і мир», присвячені першому балові Наташі Ростової, які були проілюстровані Ю.Сальковою, В.Макаровою, Р.Забережним, Я.Тищенком, Д.Кузюком, К.Січкаренко.
Під час «Пушкінського балу» не згадати про О.Пушкіна неможливо. Його поезія, чуттєво й зворушливо прочитана Л.Стельмахом, нікого не залишила байдужим. Романс «Наталі» у виконанні Н.Сільченко, учасниці зразкової вокальної студії «Сузір’я» Баришівської ДМШ (керівник Н.О.Деркачевська), став приємним запрошенням до танцю.

Бал відбувався у лютому, коли в повітрі ще продовжувала звучати музика кохання, а вона, як відомо, поза часом і простором, тому невеликий камерний концерт був про любов. Прозвучали вірші Ліни Костенко та Василя Симоненка, які прочитали О.Мішура та Я.Тищенко; романс «Разлука» у виконанні І.Декрет, учасниці зразкової вокальної студії «Сузір’я» Баришівської ДМШ; «Віденський вальс» виконали солісти зразкового ансамблю спортивного бального танцю «Мрія» В.Кобзиста та С.Рудь. Трепетно щира, чиста, як світанкова роса, поезія Є.Євтушенка «Любимая, спи» була подарована Р.Забережним.
Після концерту танцмейстер запрошує всіх бажаючих танцювати веселу, ритмічну, неперевершену польку.
Утім, на балах не лише танцювали, але й вели світські розмови, слухали музику, писали в альбоми побажання, грали в ігри (однією із популярних була гра «Буріме» («римовані кінці»), тобто складання вірша з використанням уже відомих рим). Учасники балу вірші писали натхненно, а переможці отримали в подарунок «альбоми», можливо, саме в них з’являться майбутні поетичні шедеври.
Усіх учасників балу захоплено вразила пісочна анімація, яку демонструвала керівник студії образотворчого мистецтва та пісочної анімації «Палітра» ЦПР «Мрія» О.О.Хоменко. Приємно було танцювати під соло на саксофоні, яке виконував Є.Демиденко.
А який же бал без Короля та Королеви? Всі учасники брали участь у їх виборі. Перевагу віддали учням 11-х класів Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вікторії Макаровій та Олегу Головненку.
Вагомий внесок в організацію та проведення балу зробили директор Баришівського НВК Н.П.Калмикова, директор Баришівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Н.М.Плис, директор Баришівської дитячої музичної школи Н.О.Деркачевська, директор ЦПР «Мрія» С.А.Головерда.
Цей бал – перша спроба і, зрозуміло, є над чим подумати і попрацювати, але емоції, настрій від побаченого – прекрасні. І хочеться вірити, що бали в «Мрії» стануть традиційними і будуть учити сприймати оточуючий світ через красу, кращі образи світової культури, через музичний матеріал, танець, знання етикету, через бажання зробити себе і світ навколо кращими.
Т.ДУЗЬ, керівник літературного гуртка ЦПР"Мрія"

/Files/images/pic_847436244512a5e09c112c6.36326905.jpg





Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi